Domov Aktuality Kotle THERM 24 sú zamerané na úsporu a ekológiu

Kotle THERM 24 sú zamerané na úsporu a ekológiu

Tlačová správa | 27. 1. 2017

Český výrobca kotlov Thermona uviedol koncom roka na trh tri nové kotly novej série THERM 24. Jedná sa o úsporné kondenzačné kotle na kúrenie a ohrievanie teplej vody vo variante prietokového ohrievania, alebo s možnosťou pripojenia na zásobník.

Kondenzačné kotle sú stále dostupnejším zdrojom vykurovania. Príkladom sú naše novinky zo série THERM 24, ktorá za cenu cca 1.300 € s DPH ponúka moderné a úsporné kondenzačné kotle s ekvitermickou reguláciou. Ďalšou novinkou v tejto cenovej kategórii kotlov je moderná riadiaca automatika, ktorá využíva ku komunikácii medzi kotlom a regulátorom protokol OpenTherm+, čím výrazne optimalizuje proces spaľovania plynu a riadenia vykurovacieho výkonu.

Kondenzačné kotly sú jednoznačne budúcnosťou pre vykurovanie plynom. Aj keď ponúkame tento typ kotlov už dlhšiu dobu, nová séria je cenovo najdostupnejšia a mala by nahradiť dnes už zastaralé turbo kotly s núteným odťahom spalín.

dekor

Milan Kubíček
obchodný riaditeľ spoločnosti Thermona

Investície do nového kotla série THERM 24 by sa mala zákazníkom rýchlo vrátiť a to nielen vďaka zaujímavej obstarávacej ceny, ale najmä vďaka nízkym prevádzkovým nákladom. Novinky pracujú s vysokou účinnosťou, ktorá je po započítaní spalného tepla 109%.

Vďaka využitiu moderných komponentov sa tiež podstatne podarilo znížiť príkon obehového čerpadla. Kotol tak má maximálny príkon 50 W, čo znamená, že oproti konkurencii ide o polovičnú spotrebu elektrickej energie. Inteligentná regulácia spolu s ekvitermickým snímačom priebežne upravuje teplotu vykurovacej vody, čo prináša ďalšie úspory a zabraňuje prekurovaniu objektu. Vzhľadom ku kompaktným rozmerom a veľmi tichej prevádzky je možné kotol umiestniť kdekoľvek v interiéry.

Vďaka plynulej regulácii výkonu od 4,9 do 20,7 kW je možné novú sériu využiť aj v energeticky nenáročných stavbách – nehnuteľnostiach, ako aj bytoch a novostavbách, tak i v starších rodinných domoch. Ponúkame všetky bežné varianty, veľmi populárne verzie s prietokovým ohrevom vody v sekundárnom doskovom výmenníku s okamžitým výkonom 24 kW – THERM 24 KDCN, alebo variantu s možnosťou pripojenia k nepriamo ohrievanému zásobníkuTHERM 24 KDZN, ktorá poskytuje maximálny tepeľný komfort i pri odbere teplej vody z viacej miest súčasne. Poslednou možnosťou je obstaranie si kotla iba na vykurovanieTHERM 24 KDN, teda bez možnosti ohrevu teplej vody.

THERM-24-uspora-a-ekologie-2
THERM-24-uspora-a-ekologie-1
THERM-24-uspora-a-ekologie-3
THERM-24-uspora-a-ekologie-4

Vývoj a výroba nových kotlov prebieha v obci Rapotice na Vysočine. Vedenie spoločnosti predpokladá, že ich vyrobí na tisíce kusov a to nielen na tuzemský trh ale aj na vývoz. Všetky nové kotle spĺňajú európsku emisnú normu a požiadavky zákona o ochrane ovzdušia (ČR) s platnosťou od roku 2018 a môžu sa tak predávať na všetkých zahraničných trhoch. V Česku ale i na Slovensku sa na kotle Thermona vzťahuje predĺžená trojročná záruka.