Domov Aktuality Nezabudnite na pravidelnú servisnú prehliadku kotla

Nezabudnite na pravidelnú servisnú prehliadku kotla

Tlačová správa | 11. 10. 2016

Čakacia doba na servis kotlov sa predlžujú a ako varujú servisní technici, bude to ešte horšie.

O fakte, že tohtoročná vykurovacia sezóna už začala, sa presvedčili servisní technici kotlov. Október je pre kúrenárov kritický mesiac. S prvým väčším ochladením totiž veľká väčšina majiteľov nehnuteľností prvý krát spúšťa plynový kotol. A začínajú sa zisťovať prvé nedostatky alebo závady.

Každý rok je to podobné. Ešte na konci augusta sme schopní prísť na servisnú prehliadku väčšinou do týždňa. Po prvom väčšom ochladení ani nestačíme zdvíhať telefóny. Na začiatku vykurovacej sezóny sme vyťažení na niekoľko týždňov. Naviac sa prednostne opravujú kotle, ktoré nekúria. Servisné prehliadky sa posúvajú na neskoršie termíny. Pokiaľ niekto nemá záložný zdroj tepla a necháva servisnú prehliadku na poslednú chvíľu, riskuje, že si v sychravej jeseni nezakúri.

dekor

Jiří Průša, servisný technik

Ak kotol vykazuje závažnejšie poruchu, alebo je potrebné vymeniť niektorý diel, môže sa oprava nepríjemne predĺžiť.

Na žačiatok vykurovacej sezóny sa pripravujeme celé leto, predaj kotlov v tomto období vrcholí. Dokončujú sa novostavby, ktoré ich majitelia rýchlo zariaďujú, alebo sa nám ozývajú zákazníci, ktorí po pol roku chcú kúriť, ale zistili, že im starý kotol nefunguje a radšej si zaobstarajú nový a úspornejší typ.

dekor

Milan Kubíček
obchodný riaditeľ spoločnosti

Jednou z najdôležitejších častí servisnej preliadky je vyčistenie výmeníku. Pri prevádzke kotla sa spaľovacia komora kotla zanáša spalinami, ktoré znižujú jeho účinnosť a samotnú životnosť výmeníka. Podľa odhadov odborníkov správne vyčistený kotol má vyššiu účinnosť a to v praxi znamená, že môžu byť nižšie náklady na palivo až o 15 – 17 percent. Štandartná servisná prehliadka trvá asi hodinu, vrátane vyčistenia a nastavenia kotla. Cena sa odvíja od typu zariadenia – kotla.

Čo je súčasťou servisnej prehliadky

detekce_uniku_plynu_CO.png

Detekcia úniku zemného plynu alebo oxidu uhoľnatého

vycisteni_horaku_vymeniku.png

Vyčistenie horáku, výmeníku a elektród

tlak_vody_topneho_systemu.png

Kontrola tlaku vody vo vykurovacom systému

serizeni_kotle_nastaveni.png

Nastavenie kotla a nastavenie správnych parametrov

kontrola_odtahu_spalin.png

Kontrola odťahu spalín a prívodu vzduchu ku kotlu

protokol_o_prohlidce.png

Vystavenie protokolu o prehliadke

Pravidelné ročné prehliadky a servisné opravy plynových a elektrických kotlov objednávajte u našich preškolených servisných partnerov. Pri výbere vhodného servisného technika vám pomôže naša mapa partnerov.