Domov Aktuality Prichádza prvý stacionárny kondenzačný kotol THERM

Prichádza prvý stacionárny kondenzačný kotol THERM

Aktualita | 20. 3. 2020

Každý rok nový, alebo inovovaný kotol. Aj tak by sa dala jednoducho charakterizovať naša stratégia, vďaka ktorej sa nám darí držať si pozíciu popredného českého výrobcu plynových kondenzačných kotlov. Nový typ kotlov THERM 35, nedávno uvedený na trh, určite nie je poslednou novinkou tohto roka.

V týchto týždňoch prichádza na trh naozajstná novinka, ktorá v portfóliu našich výrobkov doteraz chýbala. Je to prvý stacionárny kondenzačný kotol THERM 24 KDNS. S jeho prototypom ste sa ako verejnosť mohli stretávať od začiatku roka na výstavách a veľtrhoch, ale momentálne je už všetko pripravené k uvedeniu na trh.

dl-icon-orange.pngInformačný leták THERM 24 KDNSPDF | 0,3 MB

Novinka je po dlhých mesiacoch vývoja, testovania a certifikovania stopercentne pripravená. Konštrukcia vychádza z osvedčeného riešenia závesných kotlov kategórie OPTIMUM Condens, ale usporiadanie je upravené tak, aby kotol mohol stáť na zemi. Tomu zodpovedá napríklad ovládanie , presunuté na hornú časť kotla, umiestnenie napojenia rozvodov, vďaka ktorému je možné kotol ľahko nainštalovať na miesto pôvodného staršieho kotla a vnútorné usporiadanie, ktoré umožňuje pohodlný servis.

Stacionárne kotly nachádzajú uplatnenie hlavne pri rekonštrukciách, kde sa dajú vhodne umiestniť na miesto starého kotla. Typicky ide o miestnosti so zníženým stropom ako sú suterény alebo pivničné priestory. Kotol je primárne určený len na vykurovanie, ale po doplnení vhodného trojcestného ventilu, môže ohrievať vodu v externom zásobníku.

THERM 24 KDNS

THERM 24 KDNS

Na vykurovanie bez ohrevu TÚV
Tepelný výkon: 4,7 ÷ 26,0 kW
Ohrev TV: nie
Energetická třída A - pro topení  
VIDEO: Prvý stacionárny kondenzačný kotol THERM 24 KDNS