Domov Aktuality Uvádzame nový rad prémiových kotlov THERM 35

Uvádzame nový rad prémiových kotlov THERM 35

Aktualita | 18. 3. 2020

Prémiový rad kondenzačných kotlov PREMIUM Condens sa od 1. augusta rozšíril o nové modely. Sú nimi kotly THERM 35, ktoré sa vyznačujú všetkými prednosťami a modernými prvkami už osvedčenej kategórie, ale vynikajú maximálnym tepelným výkonom až 37 kW, pri zachovaní plynulej modulácie výkonu v pomere 1:10. Technicky najvyspelejší rad kotlov tak bude dostupný aj pre budovy s vyššou tepelnou stratou.

Ako je už u THERMONY zvykom, novinka sa ponúka v troch variantách. THERM 35 KD je varianta len na vykurovanie, THERM 35 KDZ s integrovaným trojcestným ventilom umožňuje okrem vykurovania aj ohrev teplej úžitkovej vody v nepriamo ohrevnom externom zásobníku. Posledná varianta THERM 35 KDZ 5 má už zásobník priamo intergrovaný pod plášťom kotla, kde vodu ohrieva v izolovanom nerezovom zásobníku s objemom 55 litrov.

V použitých technológiách nové kotly nadväzujú na nadštandard kotlov PREMIUM Condens a zákazníci tak môžu využívať aktívne riadenie spaľovacieho procesu, ktoré zaručuje hospodárnu spotrebu energií. Kotly majú nerezový výmenník s dochladzovanou čelnou horákovou stenou. Nový typ plynového ventila v spolupráci s horákom vyniká vysokým stupňom modulácie v regulačnom pomere 1:10, teda od minimálneho výkonu 3,4 kW.

Jednoduché ovládanie kotla spolu so zabudovanou ekvitermickou reguláciou a možnosťou riadenie nadradeným izbovým regulátorom prináša vysoký užívateľský komfort.

THERM 14 KDN

THERM 35 KD

Na vykurovanie bez ohrevu TÚV
Tepelný výkon: 3,4 ÷ 37,0 kW
Ohrev TV: nie
Energetická třída A - pro topení  
THERM 14 KDZN

THERM 35 KDZ

Na vykurovanie a ohrev TÚV v externom zásobníku
Tepelný výkon: 3,4 ÷ 37,0 kW
Ohrev TV: áno
Energetická třída A - pro topení  
THERM 14 KDZN 5

THERM 35 KDZ 5

Na vykurovanie a ohrev TÚV v integrovanom zásobníku
Tepelný výkon: 3,4 ÷ 37,0 kW
Ohrev TV: áno
Energetická třída A - pro topení Energetická třída A - pro ohřev TV
VIDEO: Najvýkonnejší rad prémiových kotlov THERM 35