Domov Kotolne

Domové kaskádové kotolne

domovni-kotelny_byty.jpg

Ak uvažujete o rekonštrukcii vykurovania väčšieho objektu, prípadne montáži nového vykurovacieho systému, alebo premýšľate o odpojení sa od centrálneho zásobovania teplom, potom práve pre vás sú určené kaskádové kotolne. Súčasný trend znižovania nákladov na vykurovanie, zvyšovania efektivity vykurovacích systémov a znižovania tepelných strát objektov priam vyzýva k tomuto riešeniu a domová kotolňa THERMONA bude pre vás synonymom hospodárnosti a spoľahlivosti.

domovni-kotelny-intro_1.jpg

Plynová a elektrická kotolňa

Systém kaskádovej kotolne spočíva v spojení niekoľkých menších závesných kotlov, ktoré spolu, vďaka sofistikovanej regulácii, komunikujú a umožňujú tak bezproblémovú prevádzku. Počas prevádzky sa kotolňa správa ako jeden celok. Výhodou je však široký rozsah modulácie, teda schopnosť pracovať od minimálneho výkonu jedného kotla až po celkový výkon všetkých kotlov v kaskáde. A práve v tejto schopnosti spočíva hospodárnosť kaskádovej kotolne. Vždy dokáže prispôsobiť výkon aktuálnemu stavu tepelných strát v závislosti od vonkajšej teploty.

domovni-kotelny-intro_2.jpg

Pomáhame Vám k úsporám

Spoločnosť THERMONA sa špecializuje na kompletné dodávky plynových a elektrických kotolní na kľúč a v spolupráci so svojimi partnermi dokáže realizovať akékoľvek riešenie na mieru podľa vašich predstáv. Dôkazom toho je množstvo zrealizovaných projektov doma i v zahraničí. Prevedené realizácie zahŕňajú široké spektrum objektov ako sú bytové a panelové domy, verejné budovy, školy, hotely, reštaurácie, ale aj veľké priemyselné objekty.

Spolehlivost_icon

Spoľahlivosť

Vysoká miera spoľahlivosti a dlhá životnosť kotlov THERM je zabezpečená inteligentnými a inovačnými konštrukčnými riešeniami. Výhodou je aj jednoduchá údržba a rýchly servis.

Hospodárnost_icon

Hospodárnosť

Spotreba paliva a energií je vždy preukázateľná a vďaka energetickým opatreniam znížená na minimum. Navyše máte úplnú samostatnosť v rozhodovaní, kedy systém spustíte, alebo odstavíte.

Výkonnost_icon

Výkonnosť

Plynulá modulácia vždy zabezpečí dostatočný výkon zodpovedajúci potrebám objektu. Technologická vyspelosť umožňuje typizované riešenie pre kotolne s výkonom cez 3 MW.

Technológia kaskádovej kotolne

Technologická úroveň komponentov v spojení so sofistikovaným riadiacim systémom umožňuje inštaláciu kotolne s výkonom až do 3,0 MW.

Výkon kotlov sa efektívne a hospodárne mení s ohľadom na aktuálnu požiadavku systému. Nespochybniteľnou výhodou je pomerne rýchla inštalácia kotolne u investora a tiež variabilné možnosti kombinácie kotlov a príslušenstva kotolne. K vykurovaciemu systému je možné pripojiť aj obnoviteľný zdroj energie.

realizace-kotelna-1
realizace-kotelna-2
realizace-kotelna-3
realizace-kotelna-4

Riadiaci a regulačný systém umožňuje pohodlnú vzdialenú správu, preto je možné okamžite reagovať na aktuálne požiadavky, prípadne riešiť servisný zásah v čase, kedy voda v systéme ešte nevychladla. Prirodzeným štandardom je zobrazenie aktuálneho stavu a editácia požiadaviek kotolne na počítači, mobilnom telefóne alebo tablete.

Vzdialená správa prináša možnosť nepretržitého dohľadu a okamžitú notifikáciu poruchového stavu obsluhe kotolne.

  

Výhody spolupráce

THERMONA je tradičný, rýdzo český výrobca kotlov a tepelnej techniky. Zakladáme si na kvalite našich výrobkov a spokojnosti zákazníkov nielen doma, ale aj v zahraničí, kam kotly vyvážame.

Vlastná koncepcia a vývoj zdrojov tepla aj regulácie

Orientácia na úspory pri vykurovaní a ohreve teplej vody

Výkony do 3.040 kW v kaskádovom zapojení kotlov

Komplexné riešenia, vrátane dodávky na kľúč

 Široká sieť servisných partnerov

Projekt-poradenstvi_icon

Bezplatné
poradenstvo

Komplexni-reseni_icon

Komplexné
riešenia

Vzdalena-sprava_icon

Vzdialená
správa

Bezplatne-konzultace_icon

Bezplatné
konzultácie

Efektivní-provoz_icon

Efektívna
prevádzka

Nahradni-dily_icon

Náhradné
diely

servis-kotelna-1
servis-kotelna-2
servis-kotelna-3
servis-kotelna-4